Mineola ISD Second Six Weeks Honor Rolls

Posted

Mineola honor rolls for the second six weeks were:

High school

All A

12th grade – Russell Ballew, Kiley Banks, Brandon Beaver, Randi Brannan, Tristen Brown, Ashley Budro, Alexia Delapaz, Autumn Galbraith, Dalton Harris, Gwyndolynn Hennessey, Isabelle Hernandez, Samuel Hurley, Emma Miller, Carter Mize, Jordan Moore, Alexis Newell, Liliana Ramos, Indiana Renaud, Hailley Rocha, Juanita Ruiz, Hugo Sanchez, Kaleigh Sauer, Cameron Sorenson, Angel Suarez, Anthony Tresca, Austin Witt, Nathan Witt, Grant Woods;

11th grade – Emily Andrews, Lacie Brown, Diamond Brumsey, Alyssa Bullard, Omar Camacho, Rogelio Delapaz, Tayfun Demir, Lin Dong, Shawmon Franklin, Omar Gonzalez, Lena Hughes, Alaina Lopez, Spencer Rhodes, Alexander Rojas, McKensie Shaft, Bryce Simonek, Samual South, Tyler Stanford, Jackson VanDover, Armando Veloz, Anna Westberry;

10th grade – Alyssa Arguijo, Claudia Barriga, Melea Bedford, Devon Bloodworth, Kelsey Brewington, Meghan Brewington, Gavin Brown, John Brust, Kaitlyn Burrell, Sara Davis, Sabria Dean, Brady Gully, Tristan Kirk, Tad Patschke, Julissa Plancarte, Madison Reardon, Anna Reyna, Dalton Rogers, Isabella Tresca, Caitlyn Wolf, Lovely Wright;

Ninth grade – Anahi Aleman, Sarah Arcand, Karsyn Banks, Tahjae Black, Toni Brannan, Keren De La Garza-Escudero, Dawn Duplechein, Jonah Fischer, Alana Galaz, Valerie Garcia, Abeni Kratzmeyer, Alyssa Lankford, Ramiro Mata, Catherine McLemore, Ana Miranda, Jiselle Miranda, Camila Ramos, Mateo Renaud, Delana Yager;

A/B

12th grade – Jacob Bancook, Jasmine Barnett, Emma Brian, Audrey Bush, Mariela Castorena, Bryson Cheak, Elisa Cortez-Jimenez, Mercedees Crumley, Elias Dabbs, Sean Dennis, Dallana Estrada, Cody Ford, Jacob Ford, Dakota Galbraith, Fernando Guzman, Brianna Holt, Jacob Hurst, Gloria Lovett, Rosalio Maldonado, Rosalinda Marquez, Rachel Martinez, Luygui Melgarejo, Rubi Melgarejo, Savannah Melton, Bailey Mischnick, Brandon New, Chandler Price, Ela Reinertsen, Shanna Rogers, Gloria Salazar, Daniela Sanchez, Jessica Seltenreich, Maria Sevilla, Vanessa Spurgeon, Eden Trent, Rance West and Seth Womack;

11th grade – Alexis Andreozzi, Karina Bautista, Katie Callison, Thomas Carder, Annalee Cook, Devin Cormier, Micah Deaton, Adam Dievendorf, Connor Dobbs, Jessica Galaz, Makayla Gaylord, Ritik Gopal, Jaime Hagan, Autumn Hill, Trinity Hollingsworth, Emily Jones, Kristopher Layne, Deven Lockhead, Kobe Martinez, Aracely Mata, Arlinda Meta, Jacqueline Molina, Nancy Palma, Caden Roberts, Tristan Rychlik, Jade Stockton, Bryce Strange, Aspen Umphries, Andrea Valdez, Samantha Vargas, Jaycee Whitehead, Bree Williams, Kiara Williams, Breanna Wilmoth, Jerrie Workman, Tishey Yates;

10th grade – Joseph Alvarado, Zane Bedford, Kelby Bruner, Cynthia Butler, Matthew Carder, Daniel Clower, Ana Cruz Perez, Edwin Dong, Esmeralda Estrada, Wylie Franks, Anjel Garcia, Kylie Grant, Zachary Haddock, Megan Holt, Megan Kirk, Colt Marlow, Hannah McNiel, Mary Merlino, Pablo Ortega, Garrett Reinertsen, Jessiah Riley, Israel Rivera, Faith Rodriguez, Skylar Rogers, Valeria Tellez, Chloe Underwood, Jeremy Vaughn, Sara Wilkins, Montrell Williams;

Ninth grade – Zaqueo Alejo, David Amador, Caidyn Anderson, Jackson Anderson, Holly Benjamin, Bayleigh Brannan, Emmitt Brown, Edith Candelario, Tristan Casey, Jimena Chavez, Remington Coleman, Harlie Davlin, Jonath Esquivel, Riley Fowler, Carlos Galaz, Jose Garcia, Maricela Garcia, Reyna Garcia, Jaiden Gardner Chrietzberg, Thomas Hooton, Taylor Ihlenfeldt, Haven Kimbley, Danny Lockhead, Makayla Mahlstadt, Makenzie Mahlstadt, Erica Marquez, Emily Phonsnasinh, Melissa Rojas, Gustavo Sanchez, Makayla Skinner, Jayce Smith, Michael Spurgeon, TeAundra Stewart, Andrew Stinchfield, Olivia Toledo, Hannah Tucker, Antonio Ventura, Richard Voyles and Emily Wiley.

Middle School

All A

Eighth grade – Cameron Butler, BIanca Delgadillo, Gisel Delgadillo, Riley Donohoe, Audrey Dowdle, Ginger Durham, Presley Harris, Jack Heard, Allison Henley, Michelle Hernandez, Anastasia Maloney, Cameron Moore, River O’Neal, Kaylie Roberts, Miniya Rodriguez, Sunni Ruffin, Lauren Simmons, Aubree Smith, Valeria Veloz;

Seventh grade – Cason Davis, Lauren Dickerson, Laurin Duncan, Zoe Goodson, Mira Stamper, Madeline Tucker, Vanessa Veloz, Riley Woodward;

Sixth grade - Cody Brannan, Sarah Brust, Mariana Delgadillo, Kennedi Elmore, Aiden Gould, Ella Layne, Gage Norris, Buddy Ruffin, Jordan Saxon, Chevelle Smith, Yuka Torres, Fernel Ventura;

All A/B

Eighth grade – Coy Anderson, Sofia Lopez, Emily Melvin, Jose Ramos, Kapri Riley, Keilee Riley, Gavin Scarberry, Gabrielle Wolf, Hanna Zoch;

Seventh grade – Alex Barriga, Aubree Bedford, Conlen Benavides, Owen Coutre, Mylee Fischer, Jonathan Gallegos, Lindsey Harris, Allison Hooton, Jon Loredo, Cillian Russell, Joel Smith, Benjamin Spofford, Jazmine Toups, Tin Tran, Emily Trimble, Sydney Van Cleave;

Sixth grade – Ana Escudero, Dalton Hamlin, Marco Medina, Zaid Palma, Matthew Weedman.

Elementary

All A

Fifth grade – Meelah Amason, Medelynn Hobbs, Christa Kratzmeyer, Breanna Lindley, Nathalie Marquez, Maddison McQuilliams, Calem Redding;

Fourth grade – Kenzi Banks, Addyson Blackwell, Austin Blalock, Anna Castleberry, Chester Clayton, Sophia Duncan, Maiyah Gonzalez, Lucy Goodson, Kori Hammond, Luke Johnson, Anthony Le-phan, Clara Marlow, Andres Martinez, Raylie Peebles, Makena Quiambao, Katie Rojas, Stephanie Rojas, Emmily Vega, Kerriona Woods;

Third grade – Vanessa Anaya, Payton Applegate, Hunter Ballard, Jerimiah Black, Carol Brena, Sara Calderon, Kali Chrietzberg, Presley Collins, Payton Covington-Jones, Emma Harley, Aerien Harshman, Kaitlyn Luttrell, Nadiah Martinez, Kaitlyn McMahon, Abbie McQuilliams, Aubrey McQuilliams, Natalie Morales, Chance Mosher, Zion Olajide, Katherine Paredes, Davis Pierce, Jack Poole, Kamden Reed, Esmeralda Reyes, Shyli Rushing, Ethan Vigueras, Journie Wilson, Carter Wynne, Terry Yang;

A/B

Fifth grade – Carmen Carrasco, Jameson Castleberry, Amedea D’Angelo, Camila Delgadillo, Sarah Smith, Copeland Taylor, RyLeigh Van Cleave, Tania Villeda;

Fourth grade – Michael Camargo-Rodriguez, Josie Hornsby, Jordan Hulshouser, Kaleece Palmer, Shiloh Voyles, Maleighna Walker, Kaige Welch, Jorja Young;

Third grade – Jaxon Beck, Jackson Brown, Laney Brown, Ayden Burciaga, Daysen Cook, Daniel Delapaz, Jarezi Delgadillo, Brandon Foster, Audrina Galaz, Kelly Hernandez Marques, Valerie Lopez Jaycee Maag, Nathan Massie, Brazos McGlaun, Thomas Melvin, Trestin Moore, Braxten Pool, Christopher Quick, Isaiah Robledo, Ajia Simmons, Laine Stapleton, Christian Tolentino-Espina, Hunter Vasquez.

Comments